Creativity

Innovation

Originality

Imagination

 

Salient

Salient is an excellent design with a fresh approach for the ever-changing Web. Integrated with Gantry 5, it is infinitely customizable, incredibly powerful, and remarkably simple.

Download

To ręczne i mechaniczne usuwanie złogów z powierzchni zębów tj. płytki i kamienia nazębnego. Jest to podstawowy zabieg w profilaktyce chorób przyzębia. Polega na rozkruszeniu i usunięciu kamienia, oraz wypolerowaniu zębów do gładkości (polishing). Zabieg jest z reguły bezbolesny, w przypadku nadwrażliwych na zimno i dotyk szyjek zębowych, można podać znieczulenie. Kamień rozkruszamy ultradźwiękami (drgania o wysokiej częstotliwości) oraz piaskarką abrazyjną. Oprócz efektów zdrowotnych usuwanie kamienia i osadu rozjaśnia zęby. Zabieg ten wykonuje się etapami. Najpierw ręcznie usuwa się większe złogi kamienia za pomocą specjalnych narzędzi (sierpy, lemiesze, motyczki).

Następnym krokiem jest mechaniczne opracowanie powierzchni każdego zęba z osobna. Wykonywane jest to u nas za pomocą skalera ultradźwiękowego.

W końcowym etapie następuje polerowanie oczyszczonych powierzchni zębów za pomocą tarcz, pasków ściernych oraz gumek. Zabieg usuwania złogów powinien być wykonywany co najmniej dwa razy w roku.

Zdjęcie zębów dolnej szczęki człowieka: niedokładne usuwanie płytki nazębnej doprowadziło do powstania kamienia nazębnego przy podstawie niemal wszystkich zębów (ciemne przebarwienia).